DailyAfirmation (dailyafirmation) wrote,
DailyAfirmation
dailyafirmation

How much is that per OUNCE, anyway?

Got in early Tuesday morning to try and finish the other item by 9AM. "It ain't gonna happen." I had a 10-12 meeting and then a noon to 1 meeting. I finished it up around 3:30, which was fine. Hail to Javadocs being included in the Developer's Guide. Gotta love finishing a book that one customer, at best, will ever read. Oh well.

Tuesday night I went to White Rabbit to restock my lube. Does anyone else think that $31.99 for 23 ounces of WATER is a little outrageous? I want to write a letter to Wal-Mart suggesting they look at Wet as a new, profitable product to stock.
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic

    Your reply will be screened

    Your IP address will be recorded 

    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments